Kurzy a přednášky

přihlášky na dan.cablik@seznam.cz

ENERGETICKÁ HYGIENA PRO TY, KDO PRACUJÍ S DRUHÝMI

Přednáško – kurz o základech přenosu energií, jejich obraně a vampyrismu

19. října, sobota v 15. hodin a 14. prosince, sobota v 15. hodin

Kurz je mimořádně vhodný pro všechny, kdo pracují s lidmi – lékaři, zdra. sestry a bratři, ošetřovatelé, kosmetičky, manikérky, kadeřnice, maséři, pedikérky a další … i pro pedagogy !

Program – kurz se zaměřuje na pochopení pojmu – energie (qi) a její přenos z člověka na člověka. Vysvětlíme si základní pojmy – aura, čakry, energie = qi, její přenos a vliv na lidský organismus. Také i různé podoby podoby energetického vampyrismu. Vampyrismem, či upírstvím, se rozumí pojem, kdy jeden jedinec vysává jiného nebo skupinu lidí. Psychologické, emocionální, mentální a energetická upírství – vysávání. Ukážeme si a vyzkoušíme několik technik, jak předcházet „vysávání“, jak čelit vysávání, jak se zbavit napojení těchto lidí na nás, jak řešit případně situace při kontaktu s nimi, jak se od nich psychologicky a energeticky ostřihnout. Jak se vyčistit a jak vyčistit svůj prostor – pracovní místo a bydliště. Naučíme se několik technik v obraně, očištění a odpoutání se od nich.

Místo: Ratiboř u Vsetína, adresa bude upřesněna

Sebou: psací potřeba, velmi pohodlné oblečení, přezuvky

Cena: 800,-

PSYCHOSOMATIKA

… aneb jiný pohled na zdraví

nový termín v roce 2025

Program – Psychosomatika je psychiatrií uznaná věda, která hledá vztah mezi fyzickými, zdravotními problémy a našim chováním a postoji. Například „Pohl mi žlučí. Pije mi krev. Mám toho plné zuby!“ tyto a další fráze jsou neodmyslitelně spojeny se zdravím. Čistíme si zuby, používáme dentální nit, nejlepší zubní pastu, sonické kartáčky, nejdražší ústní vodu a chodíme na dentální hygienu – a přesto! Zuby se kazí, kývou, žloutnou, bolí a vypadávají. Co se nám tělo snaží říct? I přes dietu nemohu zhubnout? Stále mě bolí hlava! Proč? Vracejí se mi záněty spojivek a ječná zrna. Proč?

Psychosomatika hledá spojení mezi našim tělem, fyzickými problémy a našim psychickým, emocionálním a mentálním stavem, postoji, názory. Naše postoje, názory, přesvědčení, chování a myšlenky jsou spojeny nejen s našim vědomím, tedy toho, čeho jsme si vědomi, ale i s našim podvědomím. Uvědomění si, že mám zdravotní problém a něco asi dělám špatně, vyžaduje jistou dávku sebekritiky a sebereflexe. Pokud v duchovnu platí zákon, že nic není náhoda, tak právě psychosomatika se snaží vysvětlit spojení našeho těla a naši mysli a srdce.

Přednáška je zaměřena především na duchovní a duševní pochopení vztahu fyzické a duševně – duchovního bytí.

Místo: bude doplněno

Sebou: psací potřeby, pohodlné oblečení, přezuvky

Cena: 500,-

PRÁCE S NAŠÍ ENERGIÍ – ČAKRY, AURA, KUNDALÍNI

17. srpna ve 14 hodin a 26. října ve 14 hodin

Kurz je vhodný pro všechny, kteří chtějí pracovat na svém duchovním potenciálu a duchovním růstu. Čakry, aura a kundalíni jsou základní pojmy, které je potřeba na duchovní cestě znát. Správně fungující čakry jsou základem ke spokojenému a vyrovnanému životu. Také i to, jak na lidi působíme a i na to, co do našeho života přitahujeme. Kurz v teoretické části podrobně popisuje fungování čaker, jejich význam a vliv na náš život. Probereme spolu nejčastější problémy, které s jednotlivými čakrami jsou spojeny. V praktické části se naučíme meditovat a cvičit s jednotlivými čakrami a pak i celkovou harmonizaci energetického systému.

Aura je bio-energetické pole kolem každé živé (ale i neživé) látky. V teoretické části se naučíme pochopit významy barev, tvarů a jednotlivých úrovních a vrstev aury. V praktické části si ukážeme cvičení na vidění aury a také i to, jak s aurou pracovat, nabíjet si ji, harmonizovat, uzemňovat energetické pole a také si jej čistit a chránit proto cizím vlivům.

Kundalíni, překládáno z indického sanskrtu jako „hadí síla“, je tajemná síla uložena v první čakře. Její aktivace a práce sní je základem duchovního rozvoje a vývoje. Naučíme se podrobně, co je tento fenomén a také jak s tuto tajemnou sílou pracovat, aktivovat a kultivovat.

Místo: Ratiboř u Vsetína, č.p. 51

Sebou: psací potřeby, přezutí, pohodlné a teplé oblečení. Na ležení karimatku, deku a polštářek pod hlavu.

Cena: 1.300,-

MINULÉ ŽIVOTY

řízená meditace

meditace již proběhla v únoru

Podívat se do svého minulého života není jenom pro několik zasvěcených, ale i umí to skoro každý. Chcete se o tom přesvědčit? Chcete vědět co jste byli a co si z minulosti nesete do dnešních dnů? Meditace je zaměřena především pro ty, kteří potřebují pochopit současný mezilidský vztah (s rodiči, s partnerem, s dětmi), co se v minulosti pokazilo, proč Vás to k někomu pořád v současnosti pořád táhne. A také i to, jak případné zacyklení, zrušit.

Meditace je vhodná pro někoho, kdo již s meditacemi má zkušenosti nebo nemá problém na udržet pozornost! Podle času a zájmu budou meditace dvě, možná tři.

Místo: Ratiboř u Vsetína

Sebou: pohodlné oblečení, nepít před a po žádný alkohol.

Cena je …

MAGIE BYLIN

20. října v neděli, v 9:00 až do pozdního odpoledne

Naše babičky a prababičky se dívaly na byliny jako na posvátné dary přírody. Podle tradice babek kořenářek platí, že není nemoc, na kterou by nebyla bylinky z lůna přírody. Jejich vědomosti byly jak o pomoci na těle a duše, ale i na duchu. Kolem bylin kolovalo mnoho pověr a legend. Bylinám je přisuzována i magická moc.

A právě o této magické moci, pověrách a legendách je tento kurz.

Keltové, druidi, Germáni, Slované a později i křesťané – ti všichni v oblasti střední Evropy nechali svou stopu. Tato stopa je viditelný v jistých pověrách, říkadlech a zvycích. Od zvyků na Vánoce, Velikonoce a pálení čarodějnic, až po svatební kytice a líbání pod rozkvetlou třešní.

Všechny tyto zvyky a pověry se točily kolem síly přírody a bylin – které ji nreprezentují.

Růže je v křesťanské tradici připisována Panně Marii, jmelí je součást vánoční výzdoby, milenci se na první máj lébají pod třešní a ogaři na valachách mrskajú cérky vrbovým spletencem lokálně znám jako tatar. Můžu pokračovat dál ve výčtu dalších tradic, o kterých si ani neuvědomujeme, že mají základ v pohanských kultech a pověrách.

Kurz magie bylin se právě těmito moudry zabývá. V teoretické části si projdeme filozofii a historii. V další části vás seznámím se samotnými bylinkami a v praktické části si připravíme nějaký ten milý a praktický dárek, který si odnesete domů.

Nejedná se o kurz fytoterapie – léčbu bylinami!

Program:

 • Vysvětlení základní pojmů – Co je to magie?(co je bílá a co už černá atd.)
 • Uvedení rozdílů mezi Magie bylin a fytoterapie/hemopatie (jak západní tradice, tak i něco z čínské fyt.)
 • Historie – Keltové, Germáni, Slované, křesťanství, náboženství, Wicca, druidové, šamanismus po celém světě…
 • Pohanské svátky a jejich vazby s křesťanskými
 • Sběr bylin – pravidla, rady a tipy
 • Cca 150 nejpoužívanějších bylin, stromů a keřů – na co jsou, kdy se užívají a něco z tradic (vše bude ve skriptech)
 • Směsi – postup vytváření směsí
 • Formy využití: Esence – olejíčky, koupele, prach, popel, woodoo panenka, škapulíře, vykuřovadla, posvátné hranice a další
 • Rituály – iniciační, malé domácí i velké
 • Magické vodičky a domácí svěcená voda
 • Magie barev
 • Afrodisiaka, sexuální magie a magie lásky (jak upevnit, najít a také jak odradit)
 • Astrologie a numerologie v bylinářství a v magii (postavení měsíce a slunce, planet a domy jako důležitý aspekt při sběru bylin a jejich užití)
 • Magická lékárnička – co je dobré mít preventivně doma a pod postelí

V půlce kurzu bude přestávka na oběd, který není součástí kurzu.

Studijní materiály: dostanete sebou skripta, které budou obsahovat nejdůležitější body probrané látky včetně probraných bylin (asi 80 stran).

Místo: Ratiboř u Vsetína, č.p. 51, v případě příznivého počasí bude výuka vedena ve venkovním altánu.

Sebou: pohodlné oblečení, psacích potřeb (nejlépe větší blok).

Cena: 2.500,-

VYKUŘOVADLA

20. července 2024, 14:00

Kurz řeší otázku využití bylin a koření jako vykuřovadel. V teoretické části se seznámíte s běžně dostupnými bylinkami a kořením, které se hodí na magické použití. Naučíte se, jak očistit sebe, své blízké nebo svůj domov od negativní energie, bytostí ale i od energetických upírů. V kurzu se také naučíte, jak si prostor nejen vyčistit, i jak pomocí vykuřovadel navodit tu správnou atmosféru, kterou potřebujete. V ložnici, aby to fungovalo, v pokojíčcích, aby děti klidně spaly a v práci – aby Vám nikdo nelezl na nervy. Probereme si cca 30 rostlin a ukážeme si techniky a různé formy jejich využití. Kurz je velmi podobný kurzu Magie bylin – ale více zaměřen na praxi.

Místo: Ratiboř u Vsetína, č.p. 51, kurz bude veden asi ve venkovním altánu = díky praktickým ukázkám

Sebou: psací potřeby, přezutí, pohodlné a teplé oblečení. Kurz bude pravděpodobně probíhat ve venkovním altánku.

Cena: 500,-

REFLEXNÍ TERAPIE ZAD PODLE TČM

Jedinečný kurz, který v ČR a SR nikdo nenabízí !!!

15. září 2024, 10:00

Program – na lidském těle (i zvířecím) existují zóny, na kterých se projevuje celé lidské tělo. Tyto zóny nalezneme na jazyku, ploských nohou, dlaní a hřbetu ruky, uších, ale i na zádech. Existují zmínky o znalosti tohoto fenoménu ve starém Egyptě, Indii a staré Číně. Západní medicína je zná a má je důsledně prostudovány a popsány. Forma, která se bude na kurzu vyučovat je odlišná. Je to i dáno tím, že pohled na zdraví a somatologii v TČM je jiný, než u západní medicíny. Projdeme si jeden bod po druhém a jejich významy a funkce. Dále si v praktické ukázce ukážeme techniky, kterými na ně můžeme působit. Forma reflexní terapie pomáhá uvolňovat danou zádovou oblast a zároveň i má pozitivní vliv na případný orgán, část těla, ale i vliv na psychickou a mentální složku ošetřovaného. Jedinou nevýhodou je ta, že si ji nemůžeme udělat sami.

Podle stavu daného místa na zádech lze i indikovat i případný problém s danou oblastí, kterou tato zóna prezentuje. Můžeme tedy tuto metodu považovat i za diagnostickou.

Místo: Ratiboř u Vsetína, č.p. 51

Se sebou: psací potřeby, pohodlné oblečení, dva ručníky / osušky, prostěradlo, přezuvky

Cena: 2.500,-

Kontraindikace: nevhodné pro těhotné, horečné stavy, dermatologické problémy

MINIMUM ZDRAVOVĚDY PRO LÉČITELE A MASÉRY

Kurz je vhodný pro všechny, kteří se chtějí naučit, případně zopakovat, jak funguje lidské tělo.

Program – anatomie, somatologie, fyziologie, patologie. Bude upřesněno.

„Při návštěvě jedná léčitelky jsem se zděsil, že její vědomosti o lidském těle byly dosti mizerné. Doslova si dovolím napsal – žádné. Játra hledala v levém podžebří, ledviny ani nevěděla kde jsou.“ Aby se právě studenti Školy léčitelského umění tomuto faux pas vyhnuli, tak jsem připravil tento minikurz.

Kurz je vhodný i pro zkušené maséry, kteří si „letem světem“ chtějí oživit své vědomosti.

Termín: podle zájmu – vhodné pro všechny, kteří absolvují Školu léčitelského umění.

Místo: Ratiboř u Vsetína, č.p. 51

Sebou: psací potřeby, pohodlné oblečení, přezuvky

Cena: dvě odpoledne. Podle zájmu. Cena cca 800,-