Kurzy a přednášky

další kurzy najdete na webu https://www.lecitel.eu/kurzy/

Přihlášky, otázky a podměty prosím posílejte na
dan.cablik@seznam.cz

PRÁCE S NAŠÍ ENERGIÍ – ČAKRY, AURA, KUNDALÍNI

7. dubna 2024

Kurz je vhodný pro všechny, kteří chtějí pracovat na svém duchovním potenciálu a duchovním růstu. Čakry, aura a kundalíni jsou základní pojmy, které je potřeba na duchovní cestě znát. Správně fungující čakry jsou základem ke spokojenému a vyrovnanému životu. Také i to, jak na lidi působíme a i na to, co do našeho života přitahujeme. Kurz v teoretické části podrobně popisuje fungování čaker, jejich význam a vliv na náš život. Probereme spolu nejčastější problémy, které s jednotlivými čakrami jsou spojeny. V praktické části se naučíme meditovat a cvičit s jednotlivými čakrami a pak i celkovou harmonizaci energetického systému.

Aura je bio-energetické pole kolem každé živé (ale i neživé) látky. V teoretické části se naučíme pochopit významy barev, tvarů a jednotlivých úrovních a vrstev aury. V praktické části si ukážeme cvičení na vidění aury a také i to, jak s aurou pracovat, nabíjet si ji, harmonizovat, uzemňovat energetické pole a také si jej čistit a chránit proto cizím vlivům.

Kundalíni, překládáno z indického sanskrtu jako „hadí síla“, je tajemná síla uložena v první čakře. Její aktivace a práce sní je základem duchovního rozvoje a vývoje. Naučíme se podrobně, co je tento fenomén a také jak s tuto tajemnou sílou pracovat, aktivovat a kultivovat.

Začátek v 13:00 v Ratiboři u Vsetína, č.p. 51

Sebou: psací potřeby, přezutí, pohodlné a teplé oblečení. Vhodné, ale nepodmíněno: ležení karimatku, deku a polštářek pod hlavu.

Cena je 1.300,-


KAVYDLO

13. dubna 2024 ve 14:00

praktický kurz o šikovném pomocníkovi

Práce s kyvadlem je poměrně známá a rozšířená záležitost. Kyvadlem velmi často a rádi začínají amatérští ezoterici a duchovně hledající lidi. Často však dělají mnoho amatérských chyb a ani neví co vlastně s kyvadlem všechno lze dělat a jak moc velký, má tento šikovný rádce, potenciál.

Obecně se o kyvadlu ví, že může odpovídat na otázky typy – ANO / NE. Nebo otázky v nějakém množství – Potkám někoho? Ano / ne. Za kolik let někoho potkám? 1, 2, 3 … A na kolik procent pro mě bude vhodný …. Naučíme se nejenom takovéto (hloupé) otázky, ale i to, jak získat informace – proč jsem sám / sama? Co s tím mohu udělat? A další důležité otázky.

Mimo se o kyvadle moc neví, že je důležitou součástí mnoha terapii – Spirituálně regresní terapie, Léčení skrze Vyšší já, někdo jej používá na odblokování čaker, čištění aury, párové terapie a další. Naučíme se základy toho, jak kyvadlo používat k „léčivým“ účelům – tedy jak hledat problémy, jak jej odblokovat a zastavit jejich opakování (též známe jako reaktivace).

Během kurzu se naučíte pracovat s několika technikami, jak rozšířit svůj duchovní potenciál a praktické ukázky, jak si zvýšit své vibrace a tím i zlepšit i práci s kyvadlem a případně i dalším mimosmyslovým vnímáním.

Program kurzu – jak se co nejlépe napojit na sama sebe, své podvědomí a nadvědomí, jak pracovat se svým Vyšším já, správné pokládání otázek, kladení otázek typu „kolik, co, jak a další…“. Naučíme se najít pomocí kyvadla vhodné byliny, vitamíny, minerály, knihy, terapie a další. Také se naučíme ladit a stahovat kvantovací frekvence. Také i základy odblokování psychických, mentálních a emocionálních bloků. Součástí bude i diagnostika čaker, orgánů a aury. Povíme si něco o meditacích a projdeme si i nějaké meditační techniky a postupy pro zlepšení práce s kyvadlem a také i jak zharmonizovat sám sebe.

Nezbytnou součástí bude i práce s tabulkami, kterých několik dostanete a můžete si pak doma pracovat. Některé tabulky budou i „prázdné“, aby jste si mohli vytvořit i vy sami své vlastní pracovní věci. Naučím vás, jak si své tabulky i vytvořit a pracovat s nimi.

Průvodcem kurzu budou nápomocná i praktická skripta, které si můžete odnést domů a vpisovat si do nich své vlastní poznámky.

Na kurz si musíte donést své kyvadlo, na materiálu tolik nezáleží. Pokud si nejste jistí, tak mi napište mail.

Adresa – Ratiboři u Vsetína, č.p. 51

Sebou: psací potřeby, přezutí, pohodlné oblečení, své kyvadlo nebo kyvadla.

Cena je 1.500,-


NUMEROLOGIE

25. února 2024, 13:00 – obsazeno

začátek července – termín bude upřesněn – volné místa

Kurz o magickém významu čísel.

Numerologie je celosvětový fenomén. V každé pradávné kultuře hledali duchovní a spirituální význam čísel. Projdeme si významem jednotlivých čísel a jejich numerologický význam. Projdeme si základy výpočtů, numerologickou tabulku a vše, co k tomu bude potřeba.

Začátek ve 13:00 v Ratiboři u Vsetína, č.p. 51

Sebou: psací potřeby, přezutí, pohodlné oblečení.

Cena je 1.500,-


VYKUŘOVADLA

16. března 2024, 14:00

Kurz je zaměřený na využití bylin a koření jako vykuřovadel. V teoretické části se seznámíte s běžně dostupnými bylinami a kořením, které se hodí na magické použití. Naučíte se, jak očistit sebe, své blízké nebo svůj domov od negativních energií, bytostí ale i od energetických upírů. V kurzu se také naučíte, jak si prostor nejen vyčistit, ale jak pomocí vykuřovadel navodit tu správnou atmosféru, kterou potřebujete. V ložnici, aby to fungovalo, v pokojíčcích, aby děti klidně spaly a v práci – aby vám nikdo nelezl na nervy. Probereme si 30 rostlin a ukážeme si techniky a různé formy jejich využití. Kurz navazuje na kurz Magie bylin.

Začátek v 14:00 v Ratiboři u Vsetína, č.p. 51

Sebou: psací potřeby, přezutí, pohodlné a teplé oblečení.

Cena je 500,-


SMRT, SPIRITISMUS a DUCHAŘENÍ

Přednáška

15. března 2024, 18:00

Denně se v médiích setkáváme s vraždami, úmrtí a vzpomínkami na slavné, celé zprávy jsou spojeny se smrtí. Dokonce existují i kanály, kde se od rána do večera můžeme dívat na kriminálky, vraždy, letecké a dopravní katastrofy. A pak se podíváte na název přednášky a vyboulíte oči do stropu s pomyšlením – „S čím ten debil tu přišel?“. Smrt je nedílnou součástí každého člověka a živé formy. Jednou nás to čeká všechny. Jak se tedy vyrovnat se svou smrtelností? Jak pustit a dopřát klid blízké osobě? Co je po smrti? Jaké jsou přechodové fáze? Jak se může stát, že někde straší? A co hlásí spiritismus nebo víra, v posmrtný život. Jak je možné, že média komunikují se zemřelými?

Pro duchoví lidi: jednou ze základních věcí na duchovní cestě je potřeba si uvědomit, že jsme pomíjiví, teda, že nic není věčné, ani my. Ego člověka se velmi bojí smrti, protože by skončilo i ono. Jak pracovat se svým egem? Pro Jeho svátost Dalajláma začíná svůj den meditací nad smrtí? A hlavně – proč smrt není nic morbidního?

Cena je 300,-

Místo – zasedací místnost ve druhém patře na OÚ Ratiboř u Vsetína

nevyhunutelná rezervace místa! na mailu dan.cablik@seznam.cz se prosím přihlašte


MINULÉ ŽIVOTY

Řízená meditace

16. února 2024, 18:00, úspěšně proběhlo

Podívat se do svého minulého života není jenom pro několik zasvěcených, ale i umí to skoro každý. Chcete se o tom přesvědčit? Chcete vědět co jste byli a co si z minulosti nesete do dnešních dnů? Meditace je zaměřena především pro ty, kteří potřebují pochopit současný mezilidský vztah (s rodiči, s partnerem, s dětmi), co se v minulosti pokazilo, proč Vás to k někomu pořád v současnosti pořád táhne. A také i to, jak případné zacyklení, zrušit.

Meditace je vhodná pro někoho, kdo již s meditacemi má zkušenosti nebo nemá problém na udržet pozornost! Podle času a zájmu budou meditace dvě, možná tři.

Sebou: pohodlné oblečení, nepít před a po žádný alkohol.

Cena je

Místo – Ratiboř


MAGIE BYLIN

31. března 2024, v 9:00 až do pozdního odpoledne

Naše babičky a prababičky se dívaly na byliny jako na posvátné dary přírody. Podle tradice babek kořenářek platí, že není nemoc, na kterou by nebyla bylinky z lůna přírody. Jejich vědomosti byly jak o pomoci na těle a duše, ale i na duchu. Kolem bylin kolovalo mnoho pověr a legend. Bylinám je přisuzována i magická moc.

A právě o této magické moci, pověrách a legendách je tento kurz.

Keltové, druidi, Germáni, Slované a později i křesťané – ti všichni v oblasti střední Evropy nechali svou stopu. Tato stopa je viditelný v jistých pověrách, říkadlech a zvycích. Od zvyků na Vánoce, Velikonoce a pálení čarodějnic, až po svatební kytice a líbání pod rozkvetlou třešní.

Všechny tyto zvyky a pověry se točily kolem síly přírody a bylin – které ji nreprezentují.

Růže je v křesťanské tradici připisována Panně Marii, jmelí je součást vánoční výzdoby, milenci se na první máj lébají pod třešní a ogaři na valachách mrskajú cérky vrbovým spletencem lokálně znám jako tatar. Můžu pokračovat dál ve výčtu dalších tradic, o kterých si ani neuvědomujeme, že mají základ v pohanských kultech a pověrách.

Kurz magie bylin se právě těmito moudry zabývá. V teoretické části si projdeme filozofii a historii. V další části vás seznámím se samotnými bylinkami a v praktické části si připravíme nějaký ten milý a praktický dárek, který si odnesete domů.

Nejedná se o kurz fytoterapie – léčbu bylinami!

Program:

 • Vysvětlení základní pojmů – Co je to magie? (co je bílá a co už černá atd.)
 • Uvedení rozdílů mezi Magie bylin a fytoterapie/hemopatie (jak západní tradice, tak i něco z čínské fyt.)
 • Historie – Keltové, Germáni, Slované, křesťanství, náboženství, Wicca, druidové, šamanismus po celém světě…
 • Pohanské svátky a jejich vazby s křesťanskými
 • Sběr bylin – pravidla, rady a tipy
 • Cca 150 nejpoužívanějších bylin, stromů a keřů – na co jsou, kdy se užívají a něco z tradic (vše bude ve skriptech)
 • Směsi – postup vytváření směsí
 • Formy využití: Esence – olejíčky, koupele, prach, popel, woodoo panenka, škapulíře, vykuřovadla, posvátné hranice a další
 • Rituály – iniciační, malé domácí i velké
 • Magické vodičky a domácí svěcená voda
 • Magie barev
 • Afrodisiaka, sexuální magie a magie lásky (jak upevnit, najít a také jak odradit)
 • Astrologie a numerologie v bylinářství a v magii (postavení měsíce a slunce, planet a domy jako důležitý aspekt při sběru bylin a jejich užití)
 • Magická lékárnička – co je dobré mít preventivně doma a pod postelí
 • Cvičení na seberozvoj

V půlce kurzu bude přestávka na oběd., který není součástí kurzu.

Studijní materiály – dostanete sebou skripta, které budou obsahovat nejdůležitější body probrané látky včetně probraných bylin (asi 80 stran).

Co si sebou vzít – pohodlné oblečení, psacích potřeb (nejlépe větší blok).

Místo – Ratiboř u Vsetína, č.p. 51

Cena je 2.500,-

Kontakt a přihlášky – dan.cablik@seznam.cz

TOXICKÉ VZTAHY – aneby když to skřípe

přednáška

9. února 2024, 18:00 – proběhla, opakování asi na podzim.

přednáška bude na jaře v Měříně – Vysočina

Přednáška je zaměřena na téma mezilidských, partnerských, rodinných, pracovních a téměř všech vztahů. Programem přednášky bude zaměření se na to, co je a co není toxický vztahy. Jaké jsou formy toxických vztahů, odkud toxicita vzniká, jak se ji vyhýbat, jak s ní a toxickými lidmi pracovat a jaké jsou typy toxických lidí. Zejména se bude probírat toxicita v partnerských vztazích, protože tam je to nějvětší oříšek. Přednáška nebud ejenom zaměřena na samotnou toxicitu, ale i z širšího hlediska na mezilidské vztahy a především partnerské a milenecké. k témau také budou přečlěněny i běžné příčiny krizí a problémů ve vztazích a to včetně toho, jak jim předcházet a také je řešit.

Cena přednášky je ….

Místo ….

ENERGETICKÁ HYGIENA – pro ty, co pracují s druhými lidmi

Přednáško – kurz o základech přenosu energií, jejich obraně a vampyrismu

Kurz je mimořádně vhodný pro všechny, kdo pracují s lidmi – lékaři, zdra. sestry a bratři, ošetřovatelé, kosmetičky, manikérky, kadeřnice, maséři, pedikérky a další … i pro pedagogy !

 • Program – kurz se zaměřuje na pochopení pojmu – energie (qi) a její přenos z člověka na člověka. Vysvětlíme si základní pojmy – aura, čakry, energie = qi, její přenos a vliv na lidský organismus. Také i různé podoby podoby energetického vampyrismu. Vampyrismem, či upírstvím, se rozumí pojem, kdy jeden jedinec vysává jiného nebo skupinu lidí. Psychologické, emocionální, mentální a energetická upírství – vysávání. Ukážeme si a vyzkoušíme několik technik, jak předcházet „vysávání“, jak čelit vysávání, jak se zbavit napojení těchto lidí na nás, jak řešit případně situace při kontaktu s nimi, jak se od nich psychologicky a energeticky ostřihnout. Jak se vyčistit a jak vyčistit svůj prostor – pracovní místo a bydliště. Naučíme se několik technik v obraně, očištění a odpoutání se od nich.
 • Termín – 1. května 2024, v 13:00
 • Cena – 800,-
 • Se sebou – psací potřeba, velmi pohodlné oblečení, přezuvky, kdo chce – karimatku
 • Místo – Ratiboř u Vsetína, č.p. 51
 • Nezbytná přihláška na dan.cablik@seznam.cz

Psychosomatika

… aneb jiný pohled na zdraví
– podrobná přednáška / kurz

8. května 2024, 14:00

Program – Psychosomatika je psychiatrií uznaná věda, která hledá vztah mezi fyzickými, zdravotními problémy a našim chováním a postoji. Například „Pohl mi žlučí. Pije mi krev. Mám toho plné zuby!“ tyto a další fráze jsou neodmyslitelně spojeny se zdravím. Čistíme si zuby, používáme dentální nit, nejlepší zubní pastu, sonické kartáčky, nejdražší ústní vodu a chodíme na dentální hygienu – a přesto! Zuby se kazí, kývou, žloutnou, bolí a vypadávají. Co se nám tělo snaží říct? I přes dietu nemohu zhubnout? Stále mě bolí hlava! Proč? Vracejí se mi záněty spojivek a ječná zrna. Proč?

Psychosomatika hledá spojení mezi našim tělem, fyzickými problémy a našim psychickým, emocionálním a mentálním stavem, postoji, názory. Naše postoje, názory, přesvědčení, chování a myšlenky jsou spojeny nejen s našim vědomím, tedy toho, čeho jsme si vědomi, ale i s našim podvědomím. Uvědomění si, že mám zdravotní problém a něco asi dělám špatně, vyžaduje jistou dávku sebekritiky a sebereflexe. Pokud v duchovnu platí zákon, že nic není náhoda, tak právě psychosomatika se snaží vysvětlit spojení našeho těla a naši mysli a srdce.

Přednáška je zaměřena především na duchovní a duševní pochopení vztahu fyzické a duševně – duchovního bytí.


· Cena – 500,-
· Se sebou – psací potřeby, pohodlné oblečení, přezuvky
· Místo – Ratiboř u Vsetína, místo bude upřesněno v dubnu